Francais Espanol

Alkestis Dół Tristan i Izolda
     
 

 "BOJOMIRA II" - swobodna adaptacja "Bojomiry/Lizystraty" Arystofanesa.

 

Pośród niekończącej się wojny, kobiety - mające dosyć znoszenia nędzy i prześladowań - namówione przez mądrą, Bojomirę, postanawiają powstrzymać jatkę.

Plan jest prosty : nie ma seksu bez pokoju- mężczyźni muszą wybierać

Prowadzi to do serii komicznych perypetii zakończonych przywróceniem pokoju i orgią powszechną.

    Orginalna komedia to, przede wszystkim, szalona satyra polityczna, w której wszechobecny seks służy Arystofanesowi do ośmieszenia ateńskiego ustroju i ukazania absurdalności bratobójczej wojny. Dla nas był to pretekst do zajęcia się tematyką seksualną - tematem zawsze trudnym dla naszych aktorów / pacjentów.

    I tak postanowiliśmy ogrywać, aż do przesytu, seksualną symbolikę - konflikt społeczno-polityczny został przełożona na serię wariacji na temat wojny płci. Stworzyło to okazję do empirycznego podejścia do spraw związanych z seksem i poprzez zabawę i błazenadę, przeprowadzenia intensywnego oswajania tematu w tym treningu w zakresie bezpośredniego fizycznego kontaktu.

   Z drugiej strony, polifoniczny charakter przedstawienia stwarzał możliwość pracy nad podstawowymi problemami terapeutycznymi: podzielnością uwagi, postrzeganiem, refleksem i elastycznością, adekwatnością reakcji, długotrwała mobilizację, i koncentrację. - wszyscy aktorzy, niemal przez cały czas, pozostając na scenie, zmuszeni są do symultanicznego, synchronicznego wykonywania swoich zadań.

 

          

 
   
  DRAMATERAPIA
  REPERTUAR
   JAK  TO  DZIAŁA
  ZESPÓŁ
  HISTORIA
   

 

 

 

STRONA GŁÓWNA

 

 
 
     

Alkestis Góra Tristan i Izolda